ZİRVE ve ORKA Entegrasyon – Defter Beyan Sistemi

Defter Beyan Sistemine ZİRVE ve ORKA muhasebe yazılımları ile veri aktarımı (entegrasyon) yapmak için Dış Sistem Kullanıcı Tanımlama menüsü açılmıştır.

Söz konusu programları kullananlar aşağıda görüldüğü üzere kullanmış oldukları programlardan mevcut işletme defteri ve serbest meslek defteri kayıtlarını entegre etmek için Dış Kullanıcı tanımlaması yapması gerekmektedir.

 

Kullanmış oldukları yazılımları listeden seçtikten sonra aşağıdaki şekilde “API KEY” ve “API SECRET kodlarını alıp yazılım firmalarının entegrasyonlarını sağlamak üzere metnin onaylanması gerekmektedir.

 

Muhasebe kayıtlarınızı tuttuğunuzu beyan ettiğiniz muhasebe yazılım programının, size ve/veya mükelleflerinize ilişkin kayıtların, sizin tarafınızdan yapılacak işlemlere bağlı olarak, Defter-Beyan Sistemine aktarılması sırasında kullanılacak olan “API KEY” ve “API SECRET” bilgileri onaydan sonra bu ekranda yer almaktadır.
      Söz konusu “API KEY” ve “API SECRET” bilgilerini saklamanız (isterseniz aşağıda yer alan “İndir” seçeneği ile bu bilgileri bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz) ve kayıtların aktarılabilmesi için kullandığınızı beyan ettiğiniz muhasebe yazılım programı ile sizin tarafınızdan paylaşılması gerekmektedir.
      Her mükellef için ayrı bir “API KEY” ve “API SECRET” üretmenize gerek bulunmamaktadır. Diğer taraftan kullandığınız beyan ettiğiniz muhasebe yazılım programını değiştirmeniz durumunda söz konusu program için yeni bir “API KEY” ve “API SECRET” bilgisi üretmeniz gerekmektedir.
      “API KEY” ve “API SECRET” bilgilerinin muhafaza yükümlülüğü ile bu bilgilerin kullanımından doğan tüm hukuki sorumluluk tarafınıza aittir.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: